Prawniczka, która podejmie się każdej sprawy

Joanna Chyłka to prawniczka, która podejmie się każdego zadania. W swojej pracy podejmie się nawet spraw, które inni odrzucają. Seria Remigiusza Mroza doczekała się ekranizacji, a główną rolę w serialu zagrała popularna polska aktorka Magdalena Cielecka. 

Kim jest Joanna Chyłka?

Główna bohaterka książki Remigiusza Mroza to Joanna Chyłka. Z zawodu jest prawniczką. Jest to kobieta, która podejmie się każdego wyzwania. Zdarza jej się bronić syna milionera, który jest oskarżony o zabójstwo dwójki osób, czy robotnika podejrzanego o morderstwo rodziny, aby dostać pieniądze z polisy ubezpieczeniowej. Podejmuje się nawet obrony oskarżonego o morderstwo sędziego Trybunału Konstytucyjnego. W każdym z tych postępowań bohaterka dochodzi do sedna wnikliwie analizując każdy aspekt sprawy.

Poszczególne tomy powieści

Joanna Chyłka pracuje z młodym aplikantem Kordianem Oryńskim. W pierwszym tomie bronią biznesmena oskarżonego o morderstwo. W drugim rodziców, których podejrzewa się o zabójstwo dziecka. W trzecim podejrzenie pada na Roma, który mógł zabić swoją rodzinę, by uzyskać pieniądze z polisy ubezpieczeniowej. Czwarta książka to sprawa oskarżonego o zabójstwo sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Następnie są sprawy podejrzanego o przygotowywanie zamachu terrorystycznego, działacza Solidarności oskarżonego o brutalne morderstwo, a także sprawa ginekologa, który otrzymuje spadek od pacjentki. Chyłka podejmuje się też przypadku zaginionych himalaistów. Gdy Konrad Oryński zdaje egzamin adwokacki sam zaczyna rozwiązywać sprawy takie jak: obrona siedemnastolatka podejrzanego o zabójstwo dwójki kolegów, czy mężczyzny oskarżonego o dokonanie masakry w jednej z restauracji na Powiślu. Chyłka w związku ze swoją pracą ma ręce pełne roboty, ale przez nią ma też nie lada problemy, które pojawiają się w kolejnych tomach, a jej życie prywatne często łączy się z tym zawodowym i wychodzą z tego niemałe wyzwania.

Autor serii

Autorem serii jest Remigiusz Mróz, polski pisarz i prawnik, który zdobyte w zawodzie doświadczenie niejednokrotnie wykorzystuje w swoich książkach, dzięki czemu sprawy przedstawione w książkach są pokazane w sposób wiarygodny.