Najbardziej znana bohaterka polskich kryminałów

Joanna Chyłka to bohaterka najbardziej znanej serii autorstwa Remigiusza Mroza. Dotychczas ukazało się już kilkanaście pozycji z tego cyklu i nic nie wskazuje na to, aby autor zamierzał historię tę niedługo zakończyć. Bezwzględna prawniczka wpada więc w kolejne tarapaty i musi ratować się z coraz to bardziej niemożliwych i absurdalnych sytuacji. Dla kogo są Chyłka książki (nie zwlekaj z zakupem – szybka wysyłka i tani asortyment)? Czy warto śledzić tę serię popularnych kryminałów?

Trzyma i nie puszcza

Chyłka to rozbudowany cykl. Jednak Mróz zadbał o to, aby czytelnik mógł czytać książki tej serii bez znajomości poprzednich tomów. Co wydaje się doskonałym ruchem, biorąc pod uwagę to, jak wiele części już się w tym cyklu znajduje. Jak zatem pisarz rozwiązał problem długiej i wielowątkowej opowieści? Na początku każdego nowego tomu odbiorca natrafia na krótkie podsumowanie dotychczasowych przygód dzielnej prawniczki. Oczywiście, w podsumowaniu nie znajdą się wszystkie szczegóły z przeszłości kobiety, jednak możemy być pewni, że zostaniemy zapoznani z najważniejszymi punktami zwrotnymi w całej historii. To pozwoli nam na natychmiastowe wsiąknięcie w opowieść, którą wybraliśmy, co pozytywnie wpłynie na satysfakcję czerpaną z lektury.

Kryminał i sensacja w jednym

Do jakiego gatunku można zapisać książki z serii o Joannie Chyłce? To przede wszystkim opowieści kryminalne, w których ważny jest także element sensacyjny. Połączenie tych dwóch gatunków sprawia, że książki czyta się szybko i z dużym napięciem. Choć Remigiusz Mróz nie jest znany jako autor, który potrafi kreować rozbudowane portrety psychologiczne czy realistyczne historie, trzeba mu przyznać, że budowanie napięcia opanował do perfekcji. Chyłka to idealna książka na zabicie czasu w podróży lub na wakacjach. Nie wymaga od nas pełnego skupienia oraz nie wymusza żadnych przemyśleń. Jako czytelnicy skupiamy się wyłącznie na śledzeniu wątku kryminalnego i zastanawiamy się nad tym, kto tym razem okaże się złoczyńcą.