Cykl książek Joanna Chyłka

Jeśli uwielbiasz powieści kryminalne, które potrafią wciągnąć Cię w swój świat. A do tego potrzebujesz coraz bardziej pogłębiać historię danych bohaterów, to cykl opowieści o Joannie Chyłce będzie obowiązkową pozycją na Twojej półce. Od 2015 roku jest ona najsłynniejszą oraz najbardziej bezwzględną prawniczką w Polsce. 

Mała zapowiedź

Remigiusz Mróz to bardzo zdolny pisarz, słynący z szybkiego pióra. W swoim dorobku posiada już ponad czterdzieści pozycji książkowych. Natomiast to Joanna Chyłka stała się główną gwiazdą jego powieści. Cały cykl z prawniczą cieszy się nie małą popularnością.

Jak już wyżej zostało wspomniane bohaterka cyklu książek Chyłka jest z zawodu prawniczką. Wszelkich czytelników może motywować poprzez swoją uporczywość, odwagę oraz pokonywanie wszystkich wyzwań stawianych na jej drodze. Jako prawnik główna bohaterka styka się z ludźmi na wszystkich szczeblach. Jej obowiązkiem jest bronić między innymi małżeństwo z zarzutem zabójstwa własnej córki, oskarżonego o morderstwo dwóch osób wysoko postawionego syna milionera czy przeciętnego robotnika, któremu zarzuca się “pozbycie się” własnej rodziny dla celów majątkowych. Każde spotkanie na sali sądowej, gdzie toczą się opisane rozprawy jest nieco inne oraz odkrywa coraz to nowsze oblicze Joanny Chyłki. 

Chronologia serii Chyłka

Na cykl Chyłka książki (tania książka i szybka wysyłka!) autorstwa Remigiusza Mroza składa się piętnaście tomów. Trzymając się poniższej listy czytelnik z pewnością w uporządkowany sposób pozna pełną historię głównej bohaterki, jak i pozostałych postaci. Zaczynając czytać książki Mroza można wspomagać się ich datą powstania, aczkolwiek trudność w tej technice stanowi ilość wydanych tomów w ciągu danego roku. Tak więc, należy czytać danej kolejności: 

  • “Kasacja” oraz “Zaginięcie” z 2015 roku;
  • “Rewizja” oraz “Immunitet” z 2016 roku;
  • “Inwigilacja” oraz “Oskarżenie” z 2017 roku;
  • “Testament” oraz “Kontratyp” z 2018 roku;
  • “Umorzenie” oraz “Wyrok” z 2019 roku;
  • “Ekstradycja” oraz “Precedens” z 2020 roku;
  • “Afekt” oraz “Egzekucja” z 2021 roku;
  • “Skazanie” z 2022 roku .